Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paulo Koeljo

Ići dole

Paulo Koeljo Empty Paulo Koeljo

Počalji od Gost Pon 24 Okt 2016, 13:33

Paulo Koeljo je rođen u Rio de Žaneiru 24.8. 1947. godine. Vodio je izuzetno zanimljiv život. Duh pobune odredio je njegovu mladost: bio je hipik, pisao je tekstove za pesme nekolicine čuvenih brazilskih pop zvezda, uključujući i Elisa Reginu i Raula Seišasa. Kratko posle toga zaposlio se kao novinar. Paulo Koeljo je proučavao magiju i okultizam od svoje 25. godine. Pošto je pešice prešao put dug 830 km na hodočašću do Santijago de Kompostela (šp. Santiago de Compostela), napisao je 1986. godine knjigu Dnevnik jednog čarobnjaka (port. O diário de um mago), koja je ubrzo postala bestseler u Brazilu.[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Gost Pon 24 Okt 2016, 13:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Sanjalica Pon 24 Okt 2016, 14:45

Najlepsi citati iz knjiga

Samo oni koji se plaše da zauzmu neki stav u životu prihvataju na sebe ulogu dobre duše. Uvek je neuporedivo lakše verovati u sopstvenu dobrotu, nego se sukobiti sa drugima i boriti se za svoja prava.

Položili ste dva najteža testa na putu duhovnosti:
- Strpljenje da sačekate pravi trenutak,i hrabrost da se ne razočarate onim na šta naiđete.

Nemojte brkati ludilo sa gubitkom kontrole...budite ludi ali se ponašajte kao normalne osobe, imajte smelosti da budete drugačiji ali naučite to da činite

Šta je to pravo Ja? - To je ono što vi jeste, a neono što su drugi učinili od Vas.

Bolesno je kad neko sebe prisiljava da postane isti kao drugi: to izaziva neuroze, psihoze, paranoje. Bolesno je zeleti biti isti, jer to podrazumeva nasilje nad prirodom, suprotstavljanje Božijim zakonima - jer Bog, u svim gajevima i šumama sveta, nije stvorio ni jedan list koji bi bio jednak nekom drugom.

Da bi verovao u svoj vlastiti put, ne moraš da dokazuješ da je tuđi put pogrešan.

Zavist ne može prouzrokovati nikakvu štetu - ukoliko je ne prihvatimo.

Najbedniji su oni koji ravnodušno posmatraju tuđu bedu.

Niko ne prinosi na žrtvu ono najdragocenije što ima: Ljubav.

Niko ne prepušta svoje snove u ruke onima koji mogu da ih unište.

Kad umrem sahranite me uspravno jer sam celog veka, živela na kolenima.

Mi ne posedujemo zemlju: ona je ta koja poseduje nas.

Verujemo da Bog nije stvorio svet; Bog je svet, mi smo u Njemu i On je u nama.

...I mada sam verovala da je ljubav dovoljna da opravda čitav jedan život...

Zaboravi jednom za svagda ideju da put predstavlja način da stignemo do nekog cilja: zapravo, mi stižemo, sa svakim korakom.Ponavljaj sebi svakoga jutra: Stigla sam.

A sad nastavi svojim putem i nadji se sa onim ljudima koji misle da ti sve znaš. Ubedi sebe da su u pravu – jer svi mi znamo sve, samo treba u to da poverujemo.

Šta znači „učiti“: gomilati znanje? Ili menjati vlastiti život.

Pravi prijatelji su oni koji su na našoj strani kada nam se događaju lepe stvari.

Snaga mržnje neće te nikud odvesti, ali snaga oproštaja, koja se ispoljava kroz ljubav, uspeće da promeni tvoj život nabolje.

Poštuj svoje vreme na ovoj zemlji, znaj da ti je Bog uvek praštao, i praštaj i ti.

Ljubav je divlja snaga. Kad pokušavamo da je ukrotimo, ona nas uništava. Kad pokušavamo da je zatočimo, ona nas zarobljava. Kad pokušavamo da je razumemo, ostajemo izgubljeni i zbunjeni.

Tako mi prolazi život: čekajući dan kad ću te opet imati pored sebe sve dok se ne umorim i prestanem više išta da tražim, dok ne stvorim svet u koji ću moći da se povučem kad god je potrebno.

Pokušaj pridavanja smisla svemu proizvodio je stalnu napetost.

Ako prihvatimo sve što u nama ne valja – i uprkos tome pomislimo da zaslužujemo, radostan i srećan kraj, takođe ćemo otvoriti ogroman prozor kroz koji ljubav može da udje.

Nijedan život nije potpun bez mrvice ludila. Reči su zapisane suze. Suze su reči koje treba da se rone.

Ko želi da vidi dugu mora naučiti da voli kišu.

Ne dozvoli da te obeshrabri mišljenje drugih. Samo je osrednjost sigurna stvar, zato rizikuj i radi ono što želiš.
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Sanjalica Sre 26 Okt 2016, 12:41

“Najviši cilj ljudskog bića je da shvati potpunu ljubav. Ljubav nije u drugome, već u svakom od nas i mi je sami u sebi budimo. Međutim, da bismo je probudili, potreban nam je drugi. Univerzum jedino ima smisao ukoliko imamo nekoga s kim ćemo deliti svoja osećanja.”

Paulo Koeljo
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Gost Sre 26 Okt 2016, 21:18

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Milica dana Pon 12 Dec 2016, 14:53, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Gost Ned 30 Okt 2016, 15:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Sanjalica Ned 30 Okt 2016, 22:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Gost Pon 12 Dec 2016, 14:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu