Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selo ili grad

5 posters

Ići dole

Selo ili grad Empty Selo ili grad

Počalji od Gost Sre 02 Nov 2016, 14:03

Volim kontakt sa prirodom, nebom, zivotinjama selo je moj odgovor...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Sanjalica Sub 12 Nov 2016, 09:07

Lepa je priroda ali vise volim grad[You must be registered and logged in to see this image.]
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Gost Uto 15 Nov 2016, 20:23

Uvjek selo....kad tad zivecu na selu Selo ili grad 3176209122

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 19:07

Volim prirodu, volim taj mir koji ona pruža, ali zbog čiste pragmatičnosti, biram grad..sve je bliže, ima svega što ti zatreba..Volela bih, kasnije, kada još ,,omatorim'', živim u nekoj prirodi, zelenilu..to je moja želja Smile
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Malena40 Sre 15 Mar 2017, 10:45

Selo volim 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malena40
Malena40
...
...

Ženski Posts : 1636
Likes : 149
Join date : 09.03.2017
Location : My dreams..

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od sebastjan Pet 17 Mar 2017, 08:58

Ja sam ziveo u gradu. Vec 17 godina zivim na selu. 
U gradu sam puno puta slusao price poput ovih:

Ja bih ziveo na selu. Tamo nema problema. Imas svoju bastu, svoje dvoriste, mozes da zasadis sve sto zelis. Ne moras da ides na pijace da kupujes salatu, paradajz, krompir. Imas sve svoje i ne brine te da li ces imati para ili neces. A opet i kad kupis, ne znas cime je sve prskano ...na selu je zivot zdraviji, mirniji ...kad ti dodju gosti, uvatis kokosku u dvoriste, zakoljes ...imas uvek svoje meso. idila ...raj. je**s (piiiiiiip) grad. Sve je zatrovano ...sve je skupo ...

Otisao sam na selo. A ovde slusam ovakve price:

Ma ko je tebe zajeb** (piiiip) da dodjes ovde. Je**s (piiiip) selo. Ovde nema posla,a nema ni para. I svi pametni su otisli u grad. Niko se vise ne bavi bastovanstvom. Jer kazu jeftinije je kupiti nego proizvoditi svoje. 
Da bi zasadio krompir, prvo moras da ga kupis. Da uzores bastu(ili prekopas) , da podrljas, da posejes, pa da okopavas od korova svaki drugi treci dan. Kad padne kisa, tri dana ne mozes da udjes od blata. Posle tri dana kad udjes ne vidis krompir od trave. Onda ga napadnu zlatice. Moras da kupis neku speciju da prskas.  Ako ne prskas pojedu ga posle deset dana. Onda juris krtice po basti. Naprave ti haos. I kad udari lose vreme dve nedelje zaredom ...ode mas u propast. Ako je rodna godina ...rodi tebi, ali rodi svima, pa padne cena, i na kraju nemas kome da prodas. Ulozio si toliki trud, i novac i vreme i rad da bi to proizveo. A posle vidis da ne mozes da vratis ni pola ulozenog novca. Onda ljudi bacaju, paradajz, grasak ..spanac ...jer nikom ne treba.
Kad je losa godina, niko nema. Kad je dobra godina, nikom ne treba. 
Ako bude i dobra godina i dobra cena ...dodju "komsije" pa ti oberu usev.

Kazu ljudi ovde, lepse je imati posao u gradu, mesecnu platu i ne brines ni za sta. 

Zato mislm ...ja kad porastem zivecu u pecini kao svaki normalan covek.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Sanjammm Pet 17 Mar 2017, 19:52

Hahaha...bas ti zavidim na toj pecini...
Ja sam zivela u malom gradu,skoro pa kao selo,nije bilo neke proizvodnje zdrave hrane ali dobro...na kraju je ispalo da nema ni posla...sada sam u gradu i ne zalim se...volim otici na selo ali samo kao izletnik ili na odmor i meni je dosta...grad mi pruza mnogo veci komfor ali i mir,ako razumete na sta mislim...znaci GRAD je svakako moj izbor...
Sanjammm
Sanjammm
...
...

Ženski Posts : 1931
Likes : 57
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Sanjalica Pet 17 Mar 2017, 20:42

Lepo je otici u selo i prozivti tamo malo, barem neki odmor. Nazalost ja nisam imala tu cast , nekako moji svi iz grada. Navikne se covek na guzvu , zurbu , vrevu i stopi sa tim.
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od sebastjan Sub 18 Mar 2017, 09:09

Sve ima svoje cari. 

Jedna bitna razlika izmedju sela i grada je sto ljudi u gradu uglavnom kriju ono sto imaju, da bi to sto je moguce duze zadrzali za sebe, dok ljudi na selu vole da se hvale i onim sto nemaju, kako bi sebe prikazali sto imucnijim. Svinjokolj je jedan primer kako razmisljaju ljudi u gradu, a kako razmisljaju ljudi na selu.
Naravno ....malo karikirano, ali ima puno istine. 

Kad neko u gradu kolje svinje, obavezno svinju ubija pistoljem i sve radi tako da proizvede sto manje buke i da se sve sredi sto je moguce brze, kako komsije ne bi saznale da se kod njega kolju svinje, pa da ne daj boze navrate na cvarke ili pecenje. 

Kad se na selu kolje svinja (jedna), svinju vuku napolje da se ona dere sto je moguce vise kako bi sve komsije cule. Onda je puste na kratko da se ucuti. Pa je vuku opet da se svinja oglasi ponovo, da bi komsije pomislile kako ovaj kolje jos jedno svince. I tako jednu svinju vuku nekoliko puta ...da komsije mogu da broje ...auuu ovaj kolje tri ... cetiri komada.  Svaka mu cast. Smile
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Selo ili grad Empty Re: Selo ili grad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu