Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Omiljeni odlomci iz knjiga..

3 posters

Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 18:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 18:49

Za mene još i sad nema većeg čuda od dvoje koji se vole.
Vidim ih na nekom trgu punom automobila i užurbanih prolaznika, na stepenicama, na uglu svoje ulice, na klupi u parku, po kojoj se nahvatala slana. Savršeno odsutni i nepomični oni se grčevito drže jedno drugog, a iznad njih, vidim kako se sama od sebe zida kuća- njihov budući dom: vidim prozore sa zavesama od nežnog tila, dečiju sobu i kuhinju u kojoj se savijaju palačinke sa džemom! Vidim im i oči, ali one me ne primećuju. Sami su u gužvi: koža uz kožu, dah uz dah, usne uz usne. Omamljeni tetrebi, zaljubljeni jeleni, sanjivi galebovi, umorni od ljubavnog leta…Taj prastari prizor uvek je za mene kao nov, poput tek pronađene obale Amerike kad je ugledao onaj pijani mornar sa Kolumbovog broda – oaza u poslovnoj pustinji, čamac na pučini u očima na smrt izmorenog brodolomnika, vatra na Aljasci – uvek je to za mene pravo pravcato čudo! I uvek se pred tim prizorom osećam kao stranac, jer svaki ljubavni par ima svoj tajni jezik, svoj šlager, svoj stih i časovnik ispod kojeg čeka, svoj rukopis, svoj način hoda i svoj zagrljaj u hodu. Zaista je tačno rečeno: “Ljubav je sve ono što se dešava između dvoje koji se vole…”
,,Pravo, pravcato čudo'' Momo Kapor
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 20:03

Čemu bi uopšte život trebalo da vodi? Kad već hoćeš da čuješ šta mislim o tome, reći ću ti: samo bez aplauza, molim! Neću da utucam ovaj svoj životić u nekom neprestanom čekanju. Šta radiš celog bogovetnog dana, samo nešto čekaš? Platu, večeru, proleće, letovanje, zimu, da provri ručak, da se ugreje peć, maturu, pa fakultet, pa muža, pa decu, pa unuke, pa kišu, pa sunce, pa da prestane vetar, pa da otplatiš kredit, pa da ti se očiste dosadni gosti iz kuće, pa da poče predstava, da počne neka televizijska masaža – i šta si radio? Ništa! Neprestano si nekog đavola čekao i on je stvarno stigao jednog dana, taj đavo, mislim, ali bilo je već kasno.

Hoću da mi se sve dešava odmah. Evo sada! Hoću da ćutim i slušam muziku koja mi se dopada i da ništa ne čekam, već samo da postojim, tako nekako – da osećam ruke, noge, zube, nepce, kosu; jednom rečju hoću da baš sad živim, ako si razumeo šta hoću da kažem?  Momo Kapor - "Hoću da baš sad živim"
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sanjammm Pet 24 Feb 2017, 21:28

"Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo područje. Dan je samo bela hartija na kojoj se sve beleži i ispisuje, a račun se plaća noću, na velikim, mračnim i vrelim poljima nesnice."

Jelena, žena koje nema - Ivo Andrić
Sanjammm
Sanjammm
...
...

Ženski Posts : 1931
Likes : 57
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sanjammm Pet 24 Feb 2017, 21:33

Da li ljubav uopste postoji? Ili je ono sto se ljubavlju zove tek san o njoj? Kratkotrajna iluzija? Da li je ljubav silovito, zudno stapanje dva tela i propadanje kroz bezdan bezumnog uzitka, ili vreme izmedju: pomamna, grcevita nada da ce se sve ponoviti. Neprestano drhtavo iscekivanje. Da li je ljubav odbaciti svoj san i zavoleti sve sto je njegovo: mracne coskove navika i ruznu pustos duse? Odbaciti svoju sliku o njemu i voleti ga onakvog kakav je? Da li voleti znaci naci opravdanje za sve? Nicega se ne stideti, cak ni pred sobom? Sve je to ljubav...




Ljiljana Habjanovic Djurovic "Zenski rodoslov"
Sanjammm
Sanjammm
...
...

Ženski Posts : 1931
Likes : 57
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 23:40

"Znao sam da je prava. Osjetiš. Mogao bi da ležiš s njom danima. Samo ležiš. Dišeš. Ćutiš. Ne praviš ni jedan jedini pokret. Osim onoga što spaja usne. Ruke. I duše. Taj pokret ne moraš ni napraviti. Napravi se sam. Diši i slušaj. Tišina odzvanja sve prećutane riječi. Pozivnica za raj, prije raja. Neka granica, reklo bi se. Tamo na granici si čekao ovaj trenutak. Poseban. Uz posebnu."
M. Selimović
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Ned 26 Feb 2017, 15:38

Hoćeš da čuješ tajnu?
Ti si meni najljepša, eto, kad si sama.. Znaš, kada stigneš kući i ostaneš bez šminke, bez bespotrebnog smijanja i lažnog osmjeha. Najljepša si kada plačeš, kada grliš sama sebe, kada igraš bez razloga, čitaš, kada ćutiš i misliš, kada si ranjiva, kada te film rasplače, kada se sjetiš nečega što si davno zaboravila, kada spavaš i kada se budiš.. Kada si svoja. Bez straha, pretvaranja i ostalih gluposti.
Najljepša si kada ni ne razmišljaš kako izgledaš, i kada ti lice našminka bezbroj briga i sjećanja ili beskonačna sreća..
A desiće se nekad da moja riječ ili poljubac bude razlog za to..
I tada ćeš, valjda, konačno i shvatiti zašto me tako važno i bezuslovno voliš..
Vidjećeš, mila, da si uz mene uvjek najljepša.....



Djordje Balašević
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Ned 26 Feb 2017, 15:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Ned 05 Mar 2017, 08:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sub 11 Mar 2017, 23:03

" Poljubi je, i osetices da joj se oci ne zatvaraju nego jos vise sire i da sumnja i ludilo rastu. Duh joj je toliko budan da je zbog toga svako telesno podavanje samo delimicno - panican strah koji reaguje samo na curette... Niko ne može da poseduje nikoga. Jer, šta vredi verno telo kad je duh samom svojom prirodom neveran?” 


L.Darel


[You must be registered and logged in to see this image.]
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sub 11 Mar 2017, 23:07

"Da li ljubav uopste postoji? Ili je ono sto se ljubavlju zove tek san o njoj? 
Kratkotrajna iluzija? Da li je ljubav silovito, zudno stapanje dva tela i propadanje kroz bezdan bezumnog uzitka, ili vreme izmedju: pomama, grcevita nada da ce se sve ponoviti. Neprestano drhtavo iscekivanje. Da li je ljubav odbaciti svoj san i zavoleti sve sto je njegovo: mracne coskove navika i ruznu pustos duse? Odbaciti svoju sliku o njemu i voleti ga onakvog kakav je? Da li voleti znaci naci opravdanje za sve? Nicega se ne stideti, cak ni pred sobom? Sve je to ljubav..."

"Zenski rodoslov" - Ljiljana Habjanovic-Djurovic



[You must be registered and logged in to see this image.]
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sub 18 Mar 2017, 00:10

Zaljubi se u nekoga ko nije verovao u sudbinu dok nije upoznao tebe. Zaljubi se u nekoga ko nije verovao u srodne duše dok nije sreo tebe.
Zaljubi se u nekoga ko nikada ne odustaje. Ko zna da vas dvoje imate nešto neverovatno. U onog koji neće dopustiti da odeš. Zaljubi se u osobu koja s tobom želi izgraditi dom. Ko želi izgraditi porodicu sa tobom. U onog koji će te gledati u oči i reći „uzimam“.
Ne gubi vreme na nekog ko sumnja da će imati budućnost s tobom. Ko samo želi zabavu. Ne gubi vreme na nekoga ko želi avanturu.
Zaljubi se u nekoga ko ceni što te ima u svom životu, ko čaroliju vaše ljubavi ne uzima olako, ko zahvaljuje što si s njim.
Zaljubi se u onoga ko zaslužuje tvoju ljubav.
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sub 18 Mar 2017, 00:12

O, jakaa je to zena prijatelju, najjaca. Jedna od onih sto noc u suzama provedu, a s prvim zracima sunca vrati osmeh na lice i pokaze svoju lepotu svetu. Ona je onaj tip zene koji slusa sve tvoje lazi iako vec zna istinu. Tip zene koja ce te voleti beskrajno, ali isto te toliko moze i mrzeti - zavisi koju njenu stranu ti zelis videti. I veruj mi, ako jednom nju izgubis, ti ces sebe izgubiti trazeci je u drugima. Kazem ti prijatelju, jaka je to zena, najjaca!
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sanjalica Sub 18 Mar 2017, 09:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sub 25 Mar 2017, 16:51

Postoji trenutak u životu kada čovek shvati ko je važan, ko više nije važan, ko nikad nije bio važan i ko će uvek biti važan... Zato se ne treba brinuti za one koji su ostali u prošlosti jer ima razloga zašto oni nikada neće biti u našoj budućnosti... 
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Ned 26 Mar 2017, 16:22

"Divim se onim neobicnim curama. Koje se ne kriju od kise, kada ljube vole, koje bas briga tudje misljenje jer ne zive zbog drugih. One koje naprave oluju iz vedra neba kada osete da tako treba al i toplinu kada osete da vam je dusi hladno. 
Volim one koje se ponasaju kao djeca i raduju se na sitnice u ovom svijetu odtaslih. Dovoljno lude da urade sve za tebe al i dovoljno pametne da ih tako zavolis da posle njih vise nista nema smisao.
One koje od tebe obicnog naprave posebnog. Njih cuvajte."
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sanjalica Sub 01 Apr 2017, 10:58

[You must be registered and logged in to see this link.]

— Zašto su ovdje svi srećni, osim mene?
— Zato što su naučili u svemu da vide blagodet i ljepotu..
— A zašto ja ne vidim tu blagodet i ljepotu?
— Zato što ne možeš vidjeti spolja to, što ne vidiš unutra ..

Antonio de Melo - iz knjige "One Minute Wisdom"
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sanjalica Sub 22 Apr 2017, 10:34

"Jedina razlika koju ja uočavam je da su žene sposobnije da vole od muškaraca. Ljubav muškarca je manje više fizička potreba, dok ljubav žene to nije. Njena ljubav je nešto veće i više, njena ljubav je duhovno iskustvo. Zato su žene monogamne, a muškarci poligamni. Muškarac bi voleo da su sve žene ovog sveta njegove, a ipak pored toga ne bi bio zadovoljan. Njegovom nezadovoljstvu nema kraja.
Ženu može da zadovolji samo jedna ljubav, ta ljubav može potpuno da je ispuni, jer ona u muškarcu ne gleda telo, već njegove unutrašnje kvalitete. Žena se ne zaljubljuje u muškarca koji ima prelepo mišićavo telo, ona se zaljubljuje u čoveka sa harizmom - nešto što se ne da opisati, ali u čoveka koji je veoma privlačan - koga obavija tajna koju treba istražiti. Žena želi da njen muškarac bude ne samo pravedan čovek, već i avanturista u istraživanju svesti.


Osho - Knjiga o ženi
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Sre 03 Maj 2017, 22:29

Znaš šta...Ne bih te ja na kafu zvao. Svakako je ne pijem. Vodio bih te negde gde nema sata, gde nema nedelje i ponedeljka. Vodio bih te da se upoznaš sa medom, ali pravim. Da gledaš kako vuk sabira a gavran govori. Da sabira, ja gledao. Vodio bih te gde nema ničeg sem tišine tvog glasa. Voleo bih da slušam o tome kakvu haljinu voliš da nosiš, koja ti je omiljena boja karmina i zašto baš ta. Da mi pričaš o zgodama i nezgodama iz detinjstva. Da mi pokažeš ožiljke na kolenu. Da mi pokažeš svoje omiljeno mesto u gradu. Da mi pričaš o svojim željama, snovima i strahovima. O tome šta te pokreće a šta ne voliš. Kad opsuješ, kad se naljutiš, kad te nervira svet...A ja ustvari, možda i od poljupca više... želim da te posmatram. Želim da zapamtim svaki tvoj detalj, svaki pokret...Da zapamtim svaki osmeh oka tvog, svaki pokret ruke dok kosu iza uveta sklanjaš, podočnjake koje šminkom maskiraš. Svaku grimasu lica kad god se zacrveniš i bude ti neprijatno jer ne prestajem da se divim lepoti i skromnosti tvojoj. Kao slikar, voleo bih da ,,uhvatim" jedan takav kadar, ram, da ga zapamtim, da oči napunim tvojim likom da više ništa u njih ne stane. Ne volim ja ovo doba. Ne volim ja ovo tipkanje emocija. Ne volim prazne razgovore, plitke i površne. Ne volim rečenice ,,Šta radis"?. Ne volim fraze ,,Kako si" a i ne sačekaš da ti kažem kako sam. Nisam ja baš iz ovog vremena, teško se snalazim i mnogo što šta ne volim, ali volim ovaj osećaj kada sam inspirisan da pišem. Čak i kad nemam neki poseban povod i razlog, ovako malo posle dugo vremena izgleda kao mnogo. A zamisli tek da imam...
Jovica Kostić
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Hermosa Preciosa Čet 11 Maj 2017, 22:39

" Nije volela ponos, nit je volela da krije svoja osecanja. Kada je nekog volela , to bi mu i rekla, bez okolisanja , bez staha. Rekla bi u lice, pa kud puklo da puklo. Nije svakog pustala u svoj svet, niti je mogla svakog da zavoli, Ali, kada bi nekog zavolela, volela bi ga do kraja, spremna uciniti sve za njega. Na sebe nije gledala, bio bi joj samo on vazan . Nesebicno je pruzala svoju ljubav, ne obaziravsi se na to da li ce joj ta ljubav biti uzvracena. Prijatelj, na koga si se mogao osloniti u svako doba. Svaku tajnu je brizljivo cuvala, zakoopavsi duboko u sebi. O, da Imala je i ona svoje mane. Znala je da se naljuti za cas, kao kavo malo dete koje se naljuti kada nesto ne bude po njegovom. Ali bi se, nekako , u istom momentu odljutila. Plakala je i smejala se u istom trenutku. Ponela bi se sa svakom situacijom, nista joj nije bilo nepoznato. O , da......... Odrasla zena, a u dusi vecno dete, "
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni odlomci iz knjiga.. Empty Re: Omiljeni odlomci iz knjiga..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu