Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komunikacija 21 veka

3 posters

Ići dole

Komunikacija 21 veka Empty Komunikacija 21 veka

Počalji od Sanjalica Čet 20 Okt 2016, 00:49

U veku informacione tehnilogije, komunikacija se velikim delom premestila u virtuleni svet. Čemu to vodi? Da li nas ovaj način komuniciranja spaja i premošćava prostornu udaljenost ili nas zapravo udaljava jedne od drugih. Da li komunikacija “licem u lice” postaje sve ređa, na svakom pojedincu je da proceni.
Da li interenet spaja ili otudjuje ljude, sta mislite?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Komunikacija 21 veka Empty Re: Komunikacija 21 veka

Počalji od sebastjan Sre 15 Feb 2017, 20:33

Spaja nas na internetu, po principu licem u telefon. 
Komunikacija 21 veka 3873102488
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Komunikacija 21 veka Empty Re: Komunikacija 21 veka

Počalji od Hermosa Preciosa Čet 02 Mar 2017, 20:59

Ili ekrancem, u ekrance Very Happy
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Komunikacija 21 veka Empty Re: Komunikacija 21 veka

Počalji od sebastjan Sre 08 Mar 2017, 13:29

Evo da probam da opisem neke svoje utiske (od brojnih) i iskustva iz Singapura. Probacu da budem kratak (znaci necu uspeti) 

Prvi moj utisak iz prvog izlaska u grad je bio taj da od 10 ljudi koji setaju ulicom, njih 11 je zabilo glavu u telefon i uopste se ne podize pogled da vidi kuda ide. Cesto sam se zapitao, kako ne nalete na neki stub na ulici i kako znaju kad je crveno svetlo na semaforu da treba da stanu, jer osim ekrana na svom telefonu...ni u sta drugo ne gledaju. 
U sali smo konstatovali da na telefonu imaju aplikaciju sa rasporedom ulica i bandera i svih ostalih prolaznika koji takodje setaju ulicom i prate istu aplikaciju i onda se bez problema izbegavaju i mimolilaze.  Znaci treba samo da prate aplikaciju i nepogresivo stizu tamo gde su krenuli. 

Kako sam radio u brodogradilistu koje je smesteno na periferiji grada, uvek nam je trebao taksi da nas odvede. Taksisti se uopste ne odazivaju na klasican telefonski poziv. to vise tamo niko ne koristi. Pozivas ga preko aplikacije na telefonu. GPRS prepozna tvoju lokaciju i pokazuje ti sve taksiste koji su u tvojoj blizoj okolini. Klikom na nekog od njih dobijas informacije kom uduzenju pripada, da li je slobodan ili nije ..itd itd. Opet klikom vrsis izbor tj ...narucujes ga da dodje po tebe. On na svom telefonu prima informaciju da je pozvan i ocitava tvoju lokaciju i krece ka tebi. Nemoj da se salis da ga ispalis ..u smislu predomislio sam se ili idem sa kolegom njegovim kolima, jer u suprotnom taksista blokira tvoj broj sa kojeg si zvao. U principu mislis ...boli te briga, ali nije tako. Jer svi drugi taksisti koji pripadaju tom udruzenju ,istovremeno dobijaju informaciju da si nepodobna osoba, tako da se oni vise ne odazivaju na tvoje pozive. Znaci ugasi ga za sva vremena. Ostaje ti jedino da kupis novi broj telefona kako bi i dalje mogao da funkcionises. I naravno tamo se niko ne sali sa taksistima. 
Nakon sto te odvoza na zeljeno mesto, mozes da mu platis gotovinom, ali mozes opet i preko ona line aplikacije na telefonu. On ti daje broj racuna, i ti mu on line prebacujes sredstva koja on istovremeno registruje i onda mozes da izadjes iz kola.

Posetio sam svog bivseg kolegu iz NS (sa kojim sam do skoro radio u firmi), a koji sad zivi u Singapuru.
Docekao me ispred svoje zgrade, jer ja ne mogu da udjem ni u taj blok zgrada ukoliko nisam stanar. To znaci da svi stanari tog (ili bilo kog drugog bloka) imaju svoje digitalne stanarske kartice kojom mogu da otvore vrata za ulaz u blok. Jer blok je ogradjen metalnom ogradom. 
Lift u zgradi se takodje poziva ubacivanjem stanarske kartice u citac. Nakon ulaska u lift, njemu tj stanaru je moguce da izabere jedino sprat na kojem licno stanuje. Pritiskom na bilo koje drugo dugme, lift jednostavno ne reaguje. Znaci mozes samo svoj sprat da izaberes. To mi je bilo cudno, ali kaze to je mera bezbednosti. Niko nepozvan ne moze da dodje ukoliko ga sam ne uvedes ili mu das dozvolu prek on-line aplikacije. 
Znaci ..ako upoznas nekog komsiju (ili komsinicu sa petog sprata) ne mozes otici kod nje na kafu ukoliko te ona ne uvede, kao sto je on mene, ili mu dajes broj tvoje stanarske kartice i onda ti on (ili ona) preko aplikacije na telefonu daje dozvolu da dodjes. Nakon sto iskoristis posetu, on ili ona , moze ponovo da ti blokira dalji dolazak, ili ostavi dozvolu. (Ukoliko je kafa bila prijatna)
  Komunikacija 21 veka 353892687  

Ima jos slicnih detalja ...ali to nekom drugom prilikom
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Komunikacija 21 veka Empty Re: Komunikacija 21 veka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu