Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harizma..

2 posters

Ići dole

Harizma.. Empty Harizma..

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 17 Mar 2017, 23:27

Kakva je vasa definicija harizme i sta ona predstavlja? 

Da li se covek radja sa harizmom ili se ona stice vremenom? 


Za neke osobe kazu da su harizmaticne. To ih cini posebnim, izdvaja ih iz mase proseka, ujednacenosti. Harizmaticne osobe su uvek dobrodosle u svako drustvo. Jednostavno, svima su simpaticni i svi ih vole. 

Imate li u svom okruzenju takvu osobu? Sta je to sto je cini harizmaticnom?
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Harizma.. Empty Re: Harizma..

Počalji od sebastjan Sre 07 Jun 2017, 11:54

Procitao sam ovo nekoliko puta, ali nisam se odlucivao na neki odgovor. Iz razloga sto nisam mnogo razmisljao o tome. A posto se izgleda niko nije odlucio, ajde onda da probam onda da "definisem"

Rekao bih da je to neka vrsta sposobnosti "privlacenja" ili dopadljivosti drugim ljudima.
Nije bitno sta ta osoba radi i cime se bavi, a ne mora nista da radi, valjda samom svojom pojavom ume da odvuce paznju. Pri tome uopste ne mislim na fizicki izgled. Mada on moze samo da doprinese svemu.

Ja sam pobornik misljenja koje glasi " kako zracis, tako i privlacis" Pozitivno zracenje moze samo da izazove pozitivne reakcije okoline. Naravno i suprotno.

Ne bih rekao da se to stice vremenom, ili da je to nesto sto se moze nauciti. Misljenje se moze menjati, stavovi i navike, ali to nesto, ili to neko unutrasnje zracenje je po meni ono sto neko ima u sebi od rodjenja. A vremenom to se moze samo vise ili manje ispoljiti.
Mada ...ako bi smo gledali realnije, reklo bi se da svako od nas ima neko svoje "zracenje" kojom na neki nacin "obasjava" okolinu. Ali nije ona svima privlacna pa cak i ako je pozitivna. Hocu reci ...pozitivno misljenje nije uvek ono sto pleni.
Pozitivno misljenje, je ipak samo misljenje koje se moze menjati. Ali to opet ne znaci da cemo biti dragi svakoj osobi sa kojom smo u kontaktu.
Sposobnost da kazem "privlacenja" ili dopadljivosti je upravo ono sto bih ja nazvao harizmom. Pa cak i da uradis nesto mozda "neprimereno" to ce jednostavno biti jednako tretirano kao da si uradio nesto najlepse. Harizmaticnim osobama .. je sve unapred oprosteno.




sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu