Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opsednutost mobilnim telefonima

3 posters

Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Pet 14 Okt 2016, 09:15

Idem ulicom s posla do stanice gde čekam prevoz do kuće. Ljudi prolaze, stari, mladi ...brojim onako radi neke svoje sttistike. Od deset izbrojanih osoba koje se prošle mimo mene, njih sedam je držalo mobilni u ruci, ili su kuckali poruke, ili pričali, ili su imali slušalice u ušima i slušali muziku.
Ulazim u kombi. Njih dvoje pored mene, drže mobilni i pričaju. Čim su završili priču, odmah nešto traže po internetu na telefonu i prevrću neke sličice. U kombi ulaze dve devojke na sledećem stajalištu. Jedna ulazi sa nekim kesama u jednoj ruci, i sa mobilnim u drugoj i ne može da prekine razgovor, da može da otvori vrata (jer su joj obe ruke zauzete) nego mi moramo iznutra da joj otvaramo vrata i pridržimo kese, da bi ona mogla da se smesti, jer ne može sada da prekine razgovor.
Iako se u prevozu manje više svi dobro znamo, jer svaki dan putujemo s posla kući, malo je komunikacije medju nama , jer su svi zabavljeni razgovorom, ili kuckaju neke "hitne" poruke, ili se jednostavno prepuste surfovanju po netu. 

U nekoj pauzi izmedju priče i kuckanju poruka, pričam sa jednom putnicom ...o svemu i svačemu. Za svaku temu koju dotaknemo, ona prekida razgovor ...ček samo malo ...i kucka na GUGL ...traži neka pojašnjenja, ili želi nešto da mi pokaže sa interneta, u vezi toga šta pričamo. 
Iskreno ...dobio sam neki "divljački" poriv da joj otmem taj mobilni iz ruke i da ga bacim kroz prozor. I da je pitam ...umeš li ti da pričaš bez mobilnog? 

Dolazim kući ...radi tv ...sin se dopisuje sa devojkom na mobilni. Ćerka me primećuje da sam došao, i samo mi mahne ...ali ne vadi slušalice iz ušiju. Na tv ide reklama ....novi post paid paket telenora ...1000 minuta razgovora, 100000 sms ....toliko mb interneta ....pričajte besplatno u krugu porodice ...itd itd.

I pomislim ...kakav napredak. Sada uz Telenor ili VIP pakete, možemo pričati za nula dinara u porodici. Zamisli ...možemo besplatno da pričamo u okviru porodice. Divnooo !!! Kako bi smo inače pričali da nije tih paketa? 

I pitam se ...ko ovde više nije normalan?
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Sanjalica Pet 14 Okt 2016, 12:36

Istina nismo normalni. Prepoznah se u svemu navedenom. Postali smo zavisnici moderne tehnologije. Dostupni svima u svakom trenutku, I ulogovani na internet non stop. I cemu sve to , bas razmisljam, jedino sto osecam umor od svega. Ne znam kako se osecaju drugi ali telefoni su nam postali modern igracke I stvaraju zavisnost. Cudila sam se kako neki ljudi josuvek imaju stare telephone, na internet idu samo kad sednu za kompjuter I odvoje vreme za to. Sad ih razumem , previse se trosim na gluposti.
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Pet 14 Okt 2016, 12:50

E evo da ti ja kažem upravo svoju situaciju. 
Ja imam stari telefon Nokia ...na tipke. Nemam internet na telefonu. Niti ga želim. Još uvek sam na prepaid sistemu. Koliko uplatim toliko trošim. A trošim jako malo. Nemam aktiviran ni MMS. 
Koristim ga samo za pozive, za SMS i navijam alarm da me ujutru budi. Imam i radio na njemu, ali ne slušam. A imam i neku kameru, ali je ne koristim. Kada želim nešto da slikam, koristim foto aparat. 
Na internet idem samo dok sam za kompom. A to je ili sada ovako sa posla, ili ako sam kući. I kad stignem na red da sednem za komp. A sa ovih 8-9 sati na poslu ...dosta mi je kompa.

Deci sam uzeo pakete sa nekim ludačkim telefonima, jer se oni pale na te stvari. Kao i svi njihovi vršnjaci. Razumem da su mladi, pa žele da imaju svašta novo. Ali razumem i da od njih te stvari prave zavisnike, baš kao i internet. 
Ali kad vidim ...i one starije ..kako zabijaju glave u ekran ...i nešto tipkaju ...malo me pripadne muka. I onda sebe još više odvraćam od tih novotarija. Dodje mi i ovaj telefon da bacim. Da isključim internet i da pobacam TV aparate i da odem u neku pećinu i da tamo živim kao pećinski čovek. Da mi najveće dostignuće bude vatra samo koliko da ispečem neku divljač koju ulovim. Ako uopšte i umem nešto i ulovim. 

Živeti prirodno je danas nešto totalno nepojmljivo.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Sanjalica Pet 14 Okt 2016, 13:10

Tesko je izolovati se od svega. Toliko daleko ne bi isla. Ne znam da lovim. Prsiholoski bi to znacilo da bezimo od stvarnosti , kako god. Treba naci meru u svemu, neku zlatnu sredinu. Ili ti kontrolisati se. I da hocemo da se izolujemo od svega , drugi nam nece dati .
Ono sto je problem sto nas svaki dan bombarduju reklamama , kao da je to najvaznija stvar na svetu.

Videla sam da sad moze hologramski gledati I tv sa telefona. Uskoro ce I pricati. A posledice raznih igrica vec se culo sa igricom pokemon. Gde su neki I stradali.

Tehnologija ide napred , kako se uklopiti u svet I sacuvati sebe u svemu.
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Gost Pet 14 Okt 2016, 13:39

Najgore je sto smo prestali sa direktnom komunikacijom. Secam se pisma, cestitki za N godinu, kako sam sa nestrpljenjem cekala postara.
Mnogo se vise druzilo,pricalo, bili smo bliskiji.
Sada se se sve svelo na internet, cestitanja, pozdravi, razgovori...
Otudjili smo se jedni od drugih i to ne valja.
A opet nismo u stanju da promenimo ni sebe a kamoli druge...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Pet 14 Okt 2016, 13:40

Naravno, ja sam ono o odlasku u pećinu samo figurativno rekao. Drugim rečima pokušavam da se što više izolujem od takvih novotarija i da me one što manje dotiču. 
Video sam i onu glupu reklamu za klik TV ...gde na svom mobilnom možeš da pratiš ..."tri i po miliona" kanala i da gledaš TV na svakom mestu. 

Da ...jedva čekam ...gde god da idem, gde god da se nadjem ...samo ću u monitor telefona da gledam dvadesetpet sati na dan. Mislim ustaću sat ranije. 

Tehnologija ide krupnim koracima napred, ali ljudi 
svojim zaglupljivanjem idu krupnim koracima u nazad.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Pet 14 Okt 2016, 13:46

Milica ::Najgore je sto smo prestali sa direktnom komunikacijom. Secam se pisma, cestitki za N godinu, kako sam sa nestrpljenjem cekala postara.
Mnogo se vise druzilo,pricalo, bili smo bliskiji.
Sada se se sve svelo na internet, cestitanja, pozdravi, razgovori...
Otudjili smo se jedni od drugih i to ne valja.
A opet nismo u stanju da promenimo ni sebe a kamoli druge...

Da ...tako je nekad bilo. Ljudi su bili više društveniji, više pisali i bili više pismeniji. 
Danas ljudi postaju sve nepismeniji, jer imaju gotove šablone za razne čestitke, koje samo pošalju nekom. Ili samo pošalju kopiju teksta poruke koju su prethodno dobili, nekom drugom. Ne moraju da se muče da sami sastavljaju lepe i kreativne poruke.

Divno ...zašto se mučiti biti pametan kad imaš pametan telefon koji će sve to uraditi umesto tebe. I to se zove smart tehnologija.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Gost Čet 20 Okt 2016, 21:03

Imam taj *pametan telefon* ,( rekli mi da ima dobru kameru)...nista me ne interesuje puno..grijesim na njemu svako malo i mobilna telefonija mi naplati to jako puno ... Kcerka mi kaze tako ti i treba kada hoces *touch* u tim godinama..ja je pogledam u cudu Opsednutost mobilnim telefonima 2210719542

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Sub 22 Okt 2016, 08:38

Ne podnosim pametne mobilne telefone.
Pogotovo ne podnosim kad su pametniji od mene.

Opsednutost mobilnim telefonima 62731949
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Gost Sub 22 Okt 2016, 09:49

sebastjan ::Ne podnosim pametne mobilne telefone.
Pogotovo ne podnosim kad su pametniji od mene.

Opsednutost mobilnim telefonima 62731949
Ne brini Sebastijan ...oni nemaju *ego*  Opsednutost mobilnim telefonima 418977387

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od sebastjan Sub 22 Okt 2016, 09:53

E dobro je. Bar nešto da imam što oni nemaju. Opsednutost mobilnim telefonima 2263971535
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Hermosa Preciosa Sre 17 Maj 2017, 21:36

Opsednuti mobilnim telefonima? Ma, dajte, ja svog blesu ne dajem ni za sta na svetu, ma ni za brdo karamela..iako mu je pohabana maska, volim ga golog..i bez dodataka..aplikacionih Very Happy
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Opsednutost mobilnim telefonima Empty Re: Opsednutost mobilnim telefonima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu