Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saveti psihologa

2 posters

Ići dole

Saveti psihologa Empty Saveti psihologa

Počalji od Gost Ned 16 Okt 2016, 13:55

Човеку који није духовно сазрео и који вибрира на ниској фреквенцији свести, велики проблем представља да сваком у лице каже оно што искрено осећа и мисли. Престаните да трпите оне који вас умарају својим жалопојкама, истресањем негативних вибрација у вашем дому и једном за сва времена научите да отпустите енергетске вампире из свог предивног живота. Све што их дуже трпите и пијете са њима кафу која вам после преседне, нећете моћи остварити мир и растерећење за којим ваша личност вапи. Од данас крените да људима говорите отворено у лице да вам њихово присуство не прија и да им желите много среће али што даље од вас и ваше породице. Не треба да мислите на то како ће они да реагују. Овде причам о вама и најважнији сте управо ви, а не тамо неки Пера, Мика или Жика. Поједоше вас као црви, а ви ћутите, па то не смете да дозволите више никоме. Чувајте енергију и делите је само са онима који од вас не траже ништа и који су чистог срца и умиљате душе. А ови, који свраћају да пуше цигаре у вашем дворишту или кући и грицкајући нокте олајавају десет колена уназад, вама нису потребни. Чак и ако се наљуте на вашу сурову директност вама ће то донети коначно осећај слободе и дисања пуним плућима. Баш вас брига шта ће да каже неко ко вам краде животну енергију. Тргните се одмах САДА! Научите лекцију и радујте се сваком новом дану без присуства оних поред којих и цвеће почиње да вене.
Велимир Ремић

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od Gost Ned 16 Okt 2016, 18:08

Научите лекцију и радујте се сваком новом дану без присуства оних поред којих и цвеће почиње да вене.
Tekst je dobar i pun savjeta ...Iskreno odmah sam pomislila ,u pravu je covjek ....Ali isto znam da ne mogu tako, ne mogu biti iskljuciva ..mozda nijesam iskrena prema tim ljudima do kraja a ima ih par koji su u mojoj blizini ne cesto ,srecom...ali saznanje da su nesretni ,tuzni ,retrogradni i svasta nesto ne navodi me na to da ih odstranim iz svog zivota . Znam da su duse koje iskreno pate i osjecaju sve to lose o cemu pricaju  i da su nesretni .U zivotu imala sam periode tuge ..lose sam se nosila sa time ...pored mene su bili ljudi koji su me trpjeli i istrpjeli ...cekali su i docekali dan kada sam im se vratila u potpunosti..onakvu kakvu me znaju i vole ...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od Gost Uto 18 Okt 2016, 12:18

U životu nemamo svi iste uslove, ne počinjemo od istih startnih pozicija da bismo mogli da se poredimo sa drugima. Nije isto roditi se u siromašnoj ili dobrostojećoj porodici, rasti u zdravom, harmoničnom porodičnom okruženju ili disfunkcionalnom sa ocem alkoholičarem, biti jedino dete u porodici ili imati više braće i sestara… Pored različitih životnih okolnosti koje su nas zadesile, razlikujemo se i po genetskom nasleđu, sposobnostima, vrlinama, manama… Nije fer prema samom sebi porediti se sa nekim ko u startu ima bolje uslove od vas. To bi bilo kao da se trkate sa nekim ko ispred vas ima 100 metara prednosti, a pri tome na putu do cilja imate i postavljene prepreke. Kada se poredite sa drugima, onda pristajete na to da vam oni određuju kriterijume, postajete zavisni od njihovog mišljenja i odobravanja. Drugim rečima, dozvoljavate im da vas kontrolišu, a sve to negativno utiče na vaše samopouzdanje.
. Držite se svoga puta, živite u skladu sa svojim uverenjima, svojim sistemom vrednosti. Trudite se da budete najbolja verzija sebe, da budete svoji i autentični, a ne da budete bolji od drugih. Umesto da se takmičite sa drugima, takmičite se sa samim sobom. Ako ste bolji u odnosu na juče, znajte da ste na pravom putu.

Autorka teksta je Branka Vasilev, psihološkinja

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od Gost Pet 21 Okt 2016, 12:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od sebastjan Sub 22 Okt 2016, 09:49

Sad sam baš pisao nešto na temu gostoljubivost i opisao neke tipove ljudi koji se bukvalno mogu nazvati mentalnim vampirima. Isisaju ti nekad i poslednju kap lepog raspoloženja i često me dovedu do nekog stanja kad bih najradije sve njih išutirao napolje ...i rekao ...samo što dalje od mene i od moje kuće. Baš kako je na tom uvodnom tekstu neko i savetovao.
To je onako ...što bi rekli ..teorisjki možda ispravno.
Ali u praksi nije baš tako. Šta ako je to neko nama vrlo blizak ? Nije isto da li je to u pitanju neko koga prvi put vidimo, neko koga srećemo jednom godišnje i sa kojim nemamo neke bitne dodirne tačke i neko ko nam je blizak, pa makar i davež i smarač, ali ne možemo ga ignostisati, jer nam je ipak bitan.

Vremenom shvatiš, da su ljudi sa stalnim negativnim raspoloženjemm najteži sami sebi. To su oni koji nisu uspeli naći svoju srećnu zvezdu, ili su je možda imali, ali su je nekim slučajem izgubili. To su ljudi koji su od svog života načinili nesreću i sad je kao takvu zrače svima oko sebe.
U takvim posmatranju jednostavno uvidim da je tim ljudima zapravo mnogo teže nego meni i onda jednostavno istrpim to neko njihovo privremeno prisustvo i primim na sebe tu neku dozu takvog stanja. Znam da me nakad to iznervira i pokvari raspoloženje, i sam nekad osetim želju da sve to prekinem, ali kad sve saberem, to što ja osetim neko neraspoloženje i nervozu je ipak samo mali deo od onog što oni trpe ceo dan i svaki dan i opet ceo dan i svaki dan.
Podjem od toga da ja imam snage da se oporavim vrlo brzo od takvog stanja i da ću za pola sata ili sat vremena nakon njihovog odlaska opet imati onog sebe kojeg znam. Ali oni se ponovo vraćaju u svoju svakodnevnu nesreću i svoju svakodenvnu nevolju.

Zato mislim ...ne treba baš biti strog prema takvim ljudima i ne treba baš sve takve oko sebe eliminisati i iskjučiti iz svog života.

Jeste da izgleda teško i jeste da je to nekad možda i nemoguće uraditi, i sam znam koliko je to nekad teško, ali treba pokušati voleti i takve ljude. I pokazati im da je naše zračenje jače od njihovog. Mislim da je to najispravniji pristup.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od Hermosa Preciosa Čet 02 Mar 2017, 21:36

Potreban savet..naime.. Very Happy

  • Broj poruka dnevno : 56.8

Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Saveti psihologa Empty Re: Saveti psihologa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu