Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako zaustaviti negativno razmišljanje

4 posters

Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Wishmaster Sre 26 Okt 2016, 12:38

[You must be registered and logged in to see this image.]

Razmišljanje o negativnim stvarima nikome nikada nije koristilo. Nažalost, ne mogu svi ljudi zaustaviti negativno razmišljanje. Razlozi za to su različiti. Možda je neki događaj, ili niz događaja, doprinio nečijem toku misli. Možda je kriv način na koji je osoba odgajana. Možda je odrasla u negativnom okruženju. Koji god slučaj bio u pitanju, krajnje je vreme da se nastavi sa životom.

Vreme je da prestanete negativno misliti!


Korak #1: Budite svesni svojih misli

Ponekad negativne misli postanu toliki deo naših života da više ne primećujemo negativnost naših misli. Jednom kada postanete svesni svojih misli, moći ćete ih češće zameniti sa pozitivnima, sve dok vam pozitivne misli ne postanu osnova misaonog procesa! Šta mislite, zašto je važno prestati sa negativnim razmišljanjem? Pa, šta god nam se nalazi u mislima, to utiče na svet oko nas, na našu stvarnost. Negativne misli će privući samo negativne stvari.


Korak #2: Izbegavajte korišćenje negativnih izraza

Obratite pažnju na to kako započinjete svoje rečenice. Započinjete li obično sa "Ja ne mogu" ili "Ja ne"? Te reči automatski stavljaju ograničenje na ono što možete raditi.


Neka vam veoma uspešni ljudi budu primer i recite "Da, možemo!" Da, možete! Stoga sledeći put započnite rečenicu sa pozitivnijim izrazom. Fokusirajte se "Ja mogu" i videćete se kako ostvarujete stvari koje ste ranije smatrali nemogućim.


Korak #3: Prestanite zamerati ljudima

Zamerke ne služe ničemu. Osveta ne služi ničemu. Te stvari su negativne i kvare dušu. Ako ste zaista odlučni u zaustavljanju negativnih misli, moraćete pustiti neke svoje stare navike da umru. Naučite odbaciti prošlost. Fokusirajte se na sadašnjost.

Sve dok zamerate ljudima nikada se nećete moći rešiti negativnih misli. Kao rezultat toga, nikada nećete moći živeti svoj život onako kako želite. Neće biti lako, pogotovo ako zamerate nekome već godinama. Međutim, nagrade su više nego vredne toga.

Došlo vam je vreme za prestati sa negativnim razmišljanjem. Vreme je za razmišljanje kao pobednik. Jednom kada počnete sa prebacivanjem svog razmišljanja na pozitivnu stranu, moći ćete videti svet na potpuno nov način.
Wishmaster
Wishmaster
...
...

Muški Posts : 2218
Likes : 80
Join date : 09.10.2016
Age : 49
Location : Srbija

https://dodir-reci.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Gost Čet 27 Okt 2016, 13:53

Postoje situacije koje nas nesvesno odvuku u negativna razmisljanja.
Treba na vreme otkriti uzrok i boriti se protiv toga. Jer kad znamo razlog nacicemo i nacin da se usprotivimo.
treba znati da je potrebno vreme i strpljenje, mali koraci kojima cemo stici  do osmeha i radosti zivota.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od sebastjan Sub 29 Okt 2016, 21:42

Negativno razmišljanje se prvo manifestuje na nama i našem životu. U svom korenu, ono nosi nezadovoljstvo sa samim sobom. 
Stalno traženje krivice i krivaca u drugima za sve naše probleme, ili u okolnostima koje nas snalaze, je zapravo manifestacija sopstvene nemoći da se izborimo sa vlastitim problemima. 
Kako to spečiti ...kako svoj um podrediti sebi, a ne da se mi podredjujemo našim mislima, je zapravo suština duhovnosti. To je zapravo umeće življenja. A ono se postiže neprekidnim nadziranjem svojih misli, svojih reči, neprestanim analiziranjem sopstvenih dela i posledica koje one same po sebi nose. To se niti postiže za jedan dan, niti za jednu godinu, a ni za deset godina. To je proces koji traje ceo život. To je zapravo stalna promena svesti, stavova, uvidjanje sopstvenih grešaka, pa i kajanja zbog mnogo toga. 

To je zapravo put jednog vernika, jednog duhovnika. To je zapravo cilj i smisao svega. Nadvladati sopstevne grehe, razbiti sopstvene zablude, buditi svest u nama o nama samima ...upoznavati sebe.

Jedna jako lepa i veoma snažna poruka i pouka koja može biti definicija svih duhovnih principa je baš ova:



Pazi na svoje misli.
One postaju reči.

Pazi na svoje reči.
Ona postaju dela.

Pazi na svoja dela.
Ona postaju navike.

Pazi na svoje navike.
Ona postaju karakter.

Pazi na svoj karakter.
On postaje tvoja sudbina.

Lao Ce.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Gost Pon 31 Okt 2016, 08:16

Za mene je uspjeh kada postanem svjesna negativnih misli i kada snagom volje uspijem ih zaustaviti ...kazu dovoljno je sedamnaest sekundi za okrenuti tok misli....ja sada neznam koliko traje taj proces ali znam da uspijevam metodama koje sam usvojila i koje me cine sretnom..da li mogu da kontrolisem sopstvenu misao ..sada mogu ,radila sam na tome i jos radim ...to i jeste jedini put promjene ...i uvijek kazem sebi :Ako vec moram misliti ,mislicu pozitivno i bice dobro Kako zaustaviti negativno razmišljanje 1599340945

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Sanjalica Pon 31 Okt 2016, 10:26

Kazu da kako mislimo tako nam se I desva. pozitivne misli stvaaju pozitivne dogadjaje. Trudim se da mislim uvek pozitivno mada umem da padnem u neko pesimisticno razmisljanje.
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Hermosa Preciosa Pet 24 Feb 2017, 19:11

Slažem se sa svime napisanim..uzrok negativnog razmišljanja nisu okolnosti, nego mi sami..naša percepcija nekog dogadjaja, postupk, naša nemogućnost da se izborimo sa time..Jedini lek je odupreti se svemu tome, odmah, sada, odbaciti sve što nas čini loše raspoloženim i ono najbitnije, reći sebi, iznova i iznova: ,,Sutra je novi dan, biće to sve ok, ako i ne bude, tu je prekosutra, zar ne?'' Very Happy
Hermosa Preciosa
Hermosa Preciosa
...
...

Ženski Posts : 2906
Likes : 83
Join date : 21.02.2017
Age : 41
Location : Sa tobom...

Nazad na vrh Ići dole

Kako zaustaviti negativno razmišljanje Empty Re: Kako zaustaviti negativno razmišljanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu