Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

2 posters

Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od sebastjan Pon 10 Okt 2016, 23:30

Sveto pismo ili Biblija je sveta hrišćanska knjiga koja je sastavljena iz starog i novog zaveta. Zaveta ljudi sa Bogom. Iako je stari zavet preuzet od Hebrejske svete knjige Tanah koja je napisana uveliko pre nastanka hriščanstva, ono je prihvaćeno kao božja reč u kojoj se nalazi opis stvaranja neba i zemlje, čoveka i svega živog na zemlji. U starom zavetu su ljudima date zapovesti koja predstavljaju božje zakone i tu je nastao prvi zavet ljudi sa Bogom.
Drugi deo Biblije ili novi zavet je nastajao je postepeno u drugom veku naše ere tako što su hrišćansk učitelji počeli da zapisuju predanja kojima je Isus učio svoje sledbenike, kako bi se učanja sačuvala za naredne generacije, jer su u to vreme hrišćani više od tri puna veka bili pod strašnim progonom od strane Rimljana dok tek u četvrtom veku hrišćanstvo nije priznato kao službena vera Rimskog carstva.
Stari i novi zavet zajedno čine hrišćansko sveto pismo koje opisuje svet od njegovog postanja pa sve do njegovog svršetka. Mnoge Biblijske priče su ekranizovane i isto tako još uvek nedovoljno jasno protumačene.
Ali hrišćanstvo uči da je najvažnije od svega... verovati. Jer bez vere, ljudski rod je osudjen na propast.

Da li verujemo, koliko verujemo, da li nam je to uistinu i bitno i koliko?
Verujem da se svako od nas izjašnjava kao vernik, hrišćanin... pravoslavni ili katolik...ali koliko zaista osećamo u sebi da smo vernici ?
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty Re: BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od Sanjalica Čet 13 Okt 2016, 09:47

Mislim da svako ima Boga u sebi. Verujem u Bozju pravdu, verujem u istinu. Kad bi se svi ljudi pridrzavali zapovesti koje su zapisane u Bibliji svet bi bio mnogo bolji. Verujem jer osecam mir sa sobom. Sta znaci verovati? Ici u crkvu , moliti se Bogu, ciniti dobra dela, biti iskren, posten , ne ciniti zla dela .
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty Re: BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od Gost Ned 23 Okt 2016, 00:06


Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty Re: BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od sebastjan Pon 24 Okt 2016, 13:11

I dobro ...evo ..priznajem da sam u dva puta sa povremenim prekidima uspeo da pogledam u celosti ovaj materijal.
Rekao bih da potpuno prihvatam sve te činjenice koje su ovde iznete. 
E sad ...iako sam pročitao bibliju, nisam se nikad bavio tehničkim detaljima u smislu dokazivanja svake osobe koja se pominje u knjizi, kad je živela? koliko je živela? kad se tačno desio neki dogadjaj? gde se tačno desio? ...itd itd. 
Iz bez znanja tehničkih detalja možete shvatiti suštinu Biblije. A suština je da spoznate boga u sebi, u drugima i u svemu što nas okružuje.

Moram priznati da me malo nervira taj Američki ...da kažem Holivudski način snimanja i taj više neki propagandistički stil iznošenja nekih informacija uz neke filmske pozadinske efekte koje treba da stvore utisak u nama. 

I kažem, iako je sve što je izneto ovde kao dokaz, po meni ispravno i potpuno prihvatljivo, nisam u svemu tome video suštinu. Ili je suština samo da ubedi ljude da bog postoji. 
Da bi ljudi verovali, moraju SPOZNATI boga. A ne samo reći ..da ..ja verujem. A zapravo ne biti siguran u to šta je bog? gde je bog? kako se on manifestuje? kako ga spoznati? kako uopšte dokazati boga? 
Ceo ovaj materijal je samo pokazatelj da bog postoji. Ali kako ga prepoznati? 

To je ono što fali ovom materijalu.  

Po meni ...iskreni vernik mora da predje tri stepena vere.
Prvi je da veruje da bog postoji. Ali samo verovanje da on postoji nije dovoljno da bi svoju veru učvrstio. 

Drugi je da spozna boga. Da ga dokaže sebi, da se uveri u njegovo postojanje i sveprisutnost. Da ga vidi u svemu i u svakom. Jer to je ono što jednog vernika čini apsolutno učvršćenim u svojoj veri.

I treći stepen je svoj život menjati prema svojim uverenjima. Odnosno svoj život podrediti i posvetiti drugačijem životu i duhovnom razvitku.
sebastjan
sebastjan
...
...

Muški Posts : 216
Likes : 21
Join date : 10.10.2016
Age : 58
Location : Fotelja

Nazad na vrh Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty Re: BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od Gost Pon 24 Okt 2016, 19:02

Jedino sto mi se ne svida kod ovog filma je naziv.. on je pretjeran po meni... poznato je da je  toliko dokaza *postojanja boga * vec izneseno a znamo da covjecanstvo  od nastanka pa do danas bavilo se, bavi  se  tim pitanjem... meni je bio interesantan prikaz i utemeljenje dokaza, tvrdnji sa naucne strane i samim tim iznosenje cinjenica... Poenta i nije tokom filma dokazati i ukazati ljudima na postojanje boga, bar ne od strane ljudi koji su govorili u njemu ...oni potpuno vjeruju i samim tim snimak mi se ucinio jako interesantan ... vise su obratili paznju na demistifikaciju pogresnih tvrdnji, utemeljenja kojih se nakupilo...ovo je jedno drugacije videnje ...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA Empty Re: BIBLIJA - SVETO PISMO SVIH HRIŠĆANA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu