Dodir reči
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skromnost i unutrasnj mir

Ići dole

Skromnost i unutrasnj mir Empty Skromnost i unutrasnj mir

Počalji od Sanjalica Uto 11 Okt 2016, 12:09

Skromnost i unutarnji mir idu ruku pod ruku. Što manje prisiljavate sebe da se dokazujete pred drugima, lakše ćete osjetiti unutrašnji spokoj.

Dokazivanje je opasna zamka. Potrebno je mnogo energije za neprestano isticanje vaših uspjehá, hvalisanje, ili pokušavanje da uvjerite druge koliko vrijedite. Hvalisanje zapravo razblažuje pozitivan osjećaj koji imate poslije nekog uspjeha ili nečega na što ste ponosni. Da stvari budu još gore, što se više pokušavate dokazati, ljudi će vas više izbjegavati, govoriti iza leđa o vašoj bolesnoj potrebi da se hvalite, i možda će vas čak i vrijeđati.
Međutim, što se manje trudite da dobijete potvrdu od drugih, zapravo se više potvrđujete. Ljude privlače osobe s tihim unutarnjim samopouzdanjem, osobe koje nemaju potrebu da sebe predstavljaju u boljem svjetlu i da budu sve vrijeme ‘u pravu’ ili da kradu tuđu slavu. Mnogi ljudi vole takvu osobu koja nema se potrebu hvaliti, osobu koja koristi svoje srce, a ne svoj ego. Šta mislite da li ste skromni?
Sanjalica
Sanjalica
...
...

Ženski Posts : 1595
Likes : 41
Join date : 10.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Skromnost i unutrasnj mir Empty Re: Skromnost i unutrasnj mir

Počalji od Gost Sre 12 Okt 2016, 19:42

Ne mislim nego znam da sam skromna u onome sta zelim.
Nekako sam nasla sklad izmedju svojih zelja, potreba sa okolinom i samom sobom.
Imam svoju malu planetu gde sam smestila osobe koje volim, okruzena silnim stvarima koje me smiruju i zivim neki svoj zivot.
U miru sama sa sobom i okolinom. Skromnost i unutrasnj mir 631324652

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Skromnost i unutrasnj mir Empty Re: Skromnost i unutrasnj mir

Počalji od Gost Čet 20 Okt 2016, 20:57

Skromna sam tako mislim i dozivljavam sebe..a onda, ponekada  uhvatim sebe  u mislimia i postidim se svoje neskoromnosti ! Skromnost i unutrasnj mir 174609150

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Skromnost i unutrasnj mir Empty Re: Skromnost i unutrasnj mir

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu